"INTEGRATOR" projekt naszego autorstwa wygrywa konkurs na formę przestrzenną z klinkieru.

Roben Polska, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu przy wsparciu wrocławskiego Urzędu Miejskiego organizowali konkurs na obiekt przestrzenny z cegły klinkierowej. 15 maja 2012 r. zostały wybrane zwycięskie projekty.

  • I nagrodę i czek na 10 000 złotych otrzymali artyści z Rzeszowa - Sebastian Warszawa i Wioletta Buczek-Warszawa. Jury doceniło "trafne i syntetyczne opracowanie formy przestrzennej oraz właściwą jej korelację z zagospodarowaniem terenu” i  „maksymalne wykorzystanie zadanego materiału (cegły klinkierowej)” oraz fakt, że ze względu na prostotę formy praca daje możliwość zróżnicowanej interpretacji. Rzeźba będzie wykonana i stanie w Parku Miejskim im. Stanisława Tołpy we Wrocławiu.

  • II nagroda i czek na 3000 złotych otrzymali Kamila Jacyniuk i Łukasz Karkoszka z Wrocławia za formę nawiązującą do architektury otaczającej park, gdzie umieszczona zostanie rzeźba. Integrację, czyli temat przewodni konkursu, artyści pokazali m.in. poprzez związek architektury z naturą i człowiekiem.

  • III nagroda i 1500 złotych trafiły do Agnieszki Borowskiej i Michała Walczaka z Warszawy za „niekonwencjonalne przedstawienie modelu, który staje się autonomicznym obiektem rzeźbiarskim”.

Do konkursu zgłoszono 24 prace. Poziom konkursu jury oceniło jako bardzo wysoki. W związku z tym przyznano także dwa wyróżnienia: pierwsze - dla emerytowanego profesora z ASP z Wrocławia „za odważne rozwiązanie przestrzenne nawiązujące klimatem do form architektonicznych najbliższego otoczenia i historii miejsca”; drugie - dla Alexandra Smaga z Wiednia, za urodę plastyczną i innowacyjność wykorzystania materiału.

 

Kontakt

ART-SEWI

Białka 239a

36-030 Błażowa

 

Telefon: +48 600 006 085

             +48 694 674 831

 

E-mail: biuro@artsewi.pl

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© ART-SEWI Pracownie Artystyczne